تخم مرغ دارای مواد معدنی و ویتامین های بسیاری نظیر پروتئین است که در زیبایی نیز کاربردهای فراوانی دارد. اشراف زادگان هندی و چینی نیز در گذشته از سفیده تخم مرغ برای داشتن پوستی شفاف استفاده می کردند. به همین دلیل مزایای سفیده تخم مرغ در زیبایی را می خوانیم:

۱. کاهش منافذ باز پوست

منافذ باز پوست یکی از مشکلات شایع پوست است و سفیده تخم مرغ، به مرور زمان باعث کاهش این موضوع می شود. می توانی ۱ قاشق غذاخوری سفیده تخم مرغ را با کمی لیمو ترکیب کرده و به مدت ۱۵ دقیقه بر روی پوست بگذاری، سپس با آب ولرم بشوری.

۲. لیفتینگ پوست

به جرات می توان گفت که مهمترین فایده سفیده تخم مرغ در زیبایی، لیفتینگ پوست است. هفته ای یک بار آن را بر روی تمام صورت زده و بعد از ۲۰ دقیقه بشور.

۳. از بین بردن جوش های سرسیاه و چربی اضافی پوست

۴. موهای شفاف

اگر می خواهی موهایت خوش حالت باشند، پیشنهاد می کنم که ترکیب سفیده تخم مرغ و لیمو را به مدت ۱۰ دقیقه و به تمام قسمت های مو بزنی.

۵. کاهش آکنه و از بین بردن جای آن

همانطور که گفته شد، این ماده نقش موثری را در کاهش چربی اضافی پوست ایفا می کند. برای گرفتن نتیجه بهتر یک عدد سفیده تخم مرغ را با دو قطره روغن درخت چای ترکیب کرده و به عنوان ماسک صورت استفاده کن.

۶. کاهش پف زیر چشم

با ترکیب سفیده تخم مرغ و روغن نارگیل و استفاده از آن در قسمت زیر چشم، شاهد تاثیرات مثبت آن در کاهش پف زیر چشم و چروک های ریز خواهی بود.