چهل سالگی در سن زنان عددی است که تصور می کنم بسیاری از خانم ها نسبت به آن ترس دارند، اما به عنوان یک زن بالای چهل سال می توانم این اطمینان را به  تو بدهم که به نظرم یکی از بهترین و هیجان انگیز ترین سنینی است که تا به امروز داشته ام.

 

در این سن یاد گرفته ام از اتفاقهای خوب و بد استقبال کنم (بد را سعی میکنم) و انرژی و زندگی برایم یک هیجان و زیبایی زیادی دارد. در این مقاله چند نکته و دلیل برای جذاب و هیجان انگیزتر نشان دادن چهل سالگی، با تو در میان می گذارم:

چهل سالگی

کلسیم و ویتامین D را فراموش نکن. حفظ و نگهداری استخوان های قوی در این سن ضرورت زیادی دارد. منابع غذایی مانند شیر و ماهی سالمون که سرشار از کلسیم و ویتامین  D هستند را در رژیم غذایی خود بگنجان. برخی از متخصصان توصیه می کنند که خانم ها در چهل سالگی، ۱۰۰۰ میلی گرم کلسیم و ۸۰۰ (واحد های بین المللی) ویتامین روزانه مصرف کنند.

 

کنترل استرس. مدیریت کارهای روزانه به صورت همزمان و استرس ناشی از آن، باعث بروز تغییرات نا سالمی در بدن تو می شود. مانند افزایش فشار خون، کاهش میل جنسی و از بین رفتن سریعتر سلول ها. همه این ها دلایل مهم پیری زود رس است، به همین دلیل روزی دو بار یا زمانی که فشار عصبی بالا است، چهار بار دم و هشت بار بازدم از طریق بینی را انجام بده. این تنفس ها عصب واگ را فعال می کند. (طولانیترین عصب مغزی است که از ساقه مغز تا اندام های داخلی شکم ادامه می یابد).

 

خوردن مواد غذایی سرشار از پروتیین. با خوردن مواد غذایی دارای پروتئین  می توانی از بروز افسردگی و آلزایمر جلوگیری کنی. غذاهایی مانند ماهی، تخم مرغ و کینوا منابع عالی پروتئین هستند. البته استفاده از کربوهیدرات را فراموش نکن، زیرا باعث افزایش سروتونین در مغز و ایجاد احساس خوشحالی می شود.

 

انجام دادن فعالیت های جدید با همسرت. در اوایل ازدواج همه چیز جدید و لذت بخش است ولی به مرور زندگی عادی می شود. یادت نرود همیشه یک فعالیت جدید را با همسرت در برنامه روزانه خود داشته باشی، این امر باعث خوشبختی است. حتی یک پیاده روی در کنار یکدیگر.